Wolontariusze Fundacji Bliżej Pasji doświadczyli "Kąpieli leśnej", podczas której skupili się na zmysłach — słuchali śpiewu ptaków, czuli zapach drzew i ziemi, dotykali kory i liści, obserwowali kolory i ruchy wśród roślin. Ta bliskość z naturą pozwoliła uczestnikom odzyskać harmonię i poczuć energię, którą emanuje las.
Cieszę się, że zostałam wolontariuszką i z całego serca chciałabym zachęcić wszystkich młodych ludzi do akcji wolontarackich. Jest mnóstwo okazji, aby pomagać, czy to innym ludziom, zwierzętom, czy naszej naturze.
Młodzi wolontariusze Fundacji Bliżej Pasji Agata Paczos i Dawid Jonak opowiadają o swoich działaniach i aktywności społecznej.
Pewna pani powiedziała mi, bym zawsze była takim „słońcem” dla innych, bo jest to wielki dar uszczęśliwiać innych ludzi - o swej przygodzie wolontariackiej opowiada Iga.
Wolontariat daje mi satysfakcję i zadowolenie, że mogę być wciąż pomocna i aktywna - wyznaje Wolontariuszka Monika.
Wolontariuszki: Patrycja Kaproń, Jagoda Pyda i Emilia Gromadzka w ramach projektu "Wolontariat moją marką!" zorganizowały spotkania z młodzieżą, podczas których uczestnicy mieli okazję poznać różnorodne aspekty polskiej kultury, historii oraz znaczenia tradycji w życiu społecznym.
W sobotę 5 kwietna Wolontariusze Fundacji Bliżej Pasji wraz z Nadleśnictwem Biłgoraj zorganizowali właśnie taką akcję. Pod znanym, ale jakże wymownym hasłem: „Nie było nas – był las, nie będzie nas – będzie las” ruszyli w okolice Woli Małej, gdzie we wskazanym miejscu zasadzili sadzonki sosny.
"Krok w Świadomość", to projekt realizowany przez młode Wolontariuszki Fundacji Bliżej Pasji, które uzyskały dofinansowanie w ramach Minigrantów wolontariackich – edycja 2025. Polegał on na realizacji warsztatów edukacyjnych dla młodzieży ze szkół średnich o tematyce przemocy seksualnej.
Wolontariuszka Bliżej Pasji – Agata Paczos, kierując się dobrem naszej planety wpadła na pomysł przeprowadzenia warsztatów z powtórnym wykorzystaniem produktów, które już raz spełniły swoje zadanie. W ramach projektu „Wolontariat moja marką!” zaprosiła grupę seniorek, które stworzyły przepiękne pudełka, przyborniki oraz flower boxy. Wykorzystały do tego celu zużyte puszki, wiaderka, kawałki materiałów i tasiemek, suszone kwiaty oraz trawy.