Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Sprzątamy naszą Dąbrowicę.

Dnia 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym roku święto to wypadło w sobotę.

Jak pięknie można uczcić ten dzień, pokazali uczestnicy inicjatywy „Obywatelski challenge – włącz się!” organizując akcję sprzątania pod hasłem „Sprzątamy naszą Dąbrowicę”.

Mieszkańcy wioski oraz goście z innych miejscowości w asyście Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowicy wysprzątali okolicę wiaduktu, torów, hydroforni oraz drogi prowadzącej do Zagumnia – miejscowości leżącej nieopodal.

Inicjatywa młodzieży, która chce działać i której nie jest obojętny los naszej planety okazała się „strzałem w dziesiątkę”!

W akcji wzięło udział ponad 50 osób. Byli to nie tylko uczestnicy projektu, ale również osoby starsze oraz małe dzieci wraz z rodzicami.

-Jesteśmy tutaj z małymi dziećmi, bo od wczesnych lat trzeba młode pokolenie wychowywać w duchu proekologicznym, wpajać im, że nie wolno śmiecić i należy dbać o środowisko, bo przyszłość zależy od nas - podkreśla Magdalena Buczek, jedna z mam obecnych podczas akcji, która ochoczo przyszła z dwójką swoich dzieci.

W efekcie udało nam sie zebrać około 50 worków śmieci, kilka starych opon oraz sprzęty domowe.

Po skończonej akcji uczestnicy mieli przygotowany poczęstunek oraz rozlosowanie nagród.

Projekt realizowany jest przez Fundację Bliżej Pasji wraz z gminą Biłgiraj oraz Biłgoraj Eko Challenge, a finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

Ikona do góry