Dieta dla seniora powinna zaspokajać jego specyficzne potrzeby. Wielu seniorów źle się odżywiaja, co skutkuje dolegliwościami, których można byłoby uniknąć. Zaburzenia zmysłu smaku i powonienia, a także często związany z tym brak apetytu, powodują, że seniorzy nie przywiązują wagi do jedzenia. O swoją dietę nie dbają zwłaszcza osoby samotne, żyjące w poczuciu izolacji, czujące się mało użytecznymi dla otoczenia. Z wiekiem częściej narzeka się na złe samopoczucie i uważa, że z tym "przywilejem" starości trzeba się jakoś pogodzić. Nic bardziej błędnego! Osoby starsze muszą po prostu bardziej zadbać o zdrową dietę. Prawidłowo prowadzona dieta wpływa nie tylko na ciało, jego wygląd i kondycję, ale również na cały organizm wewnętrzny, co ma szczególne znaczenie. Zdrowe żywienie potrafi wpłynąć nie tylko na lepsze wyniki badań, ale potrafi również zwiększyć siły witalne, polepszyć znacznie samopoczucie, niwelując uczucie ciężkości i senności.
Centrum Rozwoju i Pomocy Sąsiedzkiej model "Włączeni", umożliwiło uczestnikom projektu wzięcie udziału w warsztatach dietetycznych, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem duszy i ciała, a swoją wiedzą wspomagać podopiecznych.
Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.