Przeskocz do treści Przeskocz do menu

"Zielnik w skrzyniach" w Korytkowie Dużym

Dotyczy projektu: "Wolontariat moją marką!".

Tworzenie zielnika jest wspaniałym sposobem na zachowanie i kultywowanie różnorodności roślin oraz edukację społeczeństwa na temat korzyści, jakie dają nam zioła.

W Korytkowie Dużym zrodził się pomysł, aby zorganizować inicjatywę, której celem było stworzenie ogródka zielnego. Ustalono lokalizację, gdzie dokładnie będzie się on znajdował, opracowano plan działania oraz ustalono harmonogram sadzenia, a w dalszym czasie podlewania i pielęgnacji roślin.

Przygotowano miejsce, nawieziono ziemię i ustawiono donice, aby ostatecznie 28.05.2024 r. grupa zaangażowanych wolontariuszy Fundacji Bliżej Pasji wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym posadziła sadzonki ziół i wychodowanych przez dzieci roślin. Inicjatywa ta była bardzo przyjemna i pouczająca zarazem. Przyniesie ona korzyści dla całej społeczności poprzez promowanie zdrowego stylu życia, zrównoważonego rozwoju i świadomości ekologicznej.

Na zakończenie inicjatywy dzieci uczestniczące w wydarzeniu otrzymały poczęstunek.

Inicjatywa odbyła się w ramach projektu pt.: „Wolontariat Moją Marką!” sfinansowanego ze środków NIW-CRSO w ramach KS - Rządowego Programu Wspierania Systematycznego na lata 2018-2030.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry