Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Wy-GRAMY aktywność w Bukowej!

Dotyczy projektu: Jesteśmy młodzi - o obywatelskość nam chodzi!.

Jesteśmy młodzi o obywatelskość nam chodzi! Jesteśmy młodzi o aktywność nam chodzi! Jesteśmy młodzi o przyszłość nam chodzi! – takimi słowami Pani Małgorzata Kanar – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bukowej powitała uczestników i uczestniczki symulacji pn.:”Wy-GRAMY aktywność w Bukowej!”.

Młodzież postanowiła zorganizować głosowanie w formie budżetu obywatelskiego i zapytać jaka forma aktywności najbardziej pasuje młodym ludziom. Opracowała hasła i plakaty wyborcze oraz zorganizowała głosowanie. Bezapelacyjnie wygrała koncepcja organizacji dnia, w którym młodzi będą konkurować i współpracować ze sobą w ramach gier zespołowych i konkursów.

W tym celu, w przestrzeni szkoły umieszczono stoliki, przy których młodzi ludzie podczas przerw i w czasie wolnym grali w gry planszowe.

Takie stoliki z grami podczas przerw to strzał w dziesiątkę – podkreśla jeden z uczestników symulacji.

Jednak najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem tej symulacji okazało się współzawodnictwo uczniów wszystkich klas w konkursie wiedzy ogólnej z wykorzystaniem bardzo atrakcyjnego narzędzia – koła fortuny. Do finału dostali się uczniowie i uczennice klasy czwartej i ósmej. Ostatecznie puchar powędrował do najstarszych uczniów.

– Mam nadzieję, że w przyszłości to nasz zespół wygra konkurs wiedzy i zdobędzie pierwsze miejsce – opowiada uczestniczka, współorganizatorka przebiegu głosowania. Symulacja przyciągnęła młodych i dorosłych mieszkańców Bukowej i okolic. Delegacja młodzieży opowiedziała jak zrodził się pomysł na symulację oraz przedstawiła poszczególne kroki, które doprowadziły do jej powstania .

Symulacje odbywają się w ramach projektu realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry