Przeskocz do treści Przeskocz do menu

„Teatralia w Bukowej”

Dotyczy projektu: Jesteśmy młodzi - o kulturę nam chodzi!.

Aktywność obywatelska młodych ludzi w Bukowej znalazła swój wyraz w udziale w kulturze poprzez inicjatywę „Teatralia w Bukowej”. To nie tylko grupa młodych artystów, ale również świadomych obywateli, którzy zdają sobie sprawę z roli kultury w społeczeństwie i chcą aktywnie w niej uczestniczyć.

Inicjatywa ta odbyła się w Szkole Podstawowej w Bukowej 12 maja z udziałem społeczności lokalnej, w roli aktorów wystąpiła młodzież, która przeniosła na scenę powieść „Narnia” także młodsi włączyli się jako artyści prezentując swoje talenty.

Jednym z kluczowych czynników sukcesu Teatralii w Bukowej było wsparcie i zaangażowanie ze strony Szkoły Podstawowej w Bukowej oraz zaangażowanie nauczycieli. Szkoła udostępniła nie tylko przestrzeń na próby i przedstawienie, ale także zapewnili niezbędne środki techniczne i logistyczne. Ponadto, nauczyciele włączyli w pomoc młodym ludziom.

Inicjatywa „Teatralia w Bukowej” jest doskonałym przykładem, jak młodzi ludzie mogą angażować się w tworzenie i promocję kultury lokalnej. Zamiast biernie konsumować rozrywkę, młodzi artyści postanowili stworzyć coś własnego, co przyczyni się do wzbogacenia życia społeczności. Ich zaangażowanie w teatr, to nie tylko sposób na rozwijanie umiejętności artystycznych, ale również świadome działanie, które przyczynia się do budowania społeczeństwa pełnego kreatywności i inspiracji.

Przez udział w Teatralii młodzi ludzie w Bukowej nie tylko rozwijają swoje talenty, ale również przyczyniają się do promocji kultury wśród lokalnej społeczności. To właśnie za sprawą inicjatyw takich jak Teatralia, młodzi obywatele uczą się, że mają moc wpływu na swoje otoczenie i że ich działania mogą mieć realny, pozytywny wpływ na społeczność.

Teatralia w Bukowej to doskonały przykład, jak młodzi ludzie mogą aktywnie angażować się w kulturę i wpływać na rozwój swojej społeczności. Ich inicjatywa pokazuje, że młodzi obywatele mają wiele do zaoferowania, jeśli tylko zostaną odpowiednio wsparci i zachęceni do wykorzystania swojego potencjału. To właśnie poprzez udział w kulturze młodzi ludzie uczą się odpowiedzialności, inicjatywy i znaczenia aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie.

Inicjatywa odbyła się w ramach Projektu "Jesteśmy młodzi - o kulturę nam chodzi" współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2001-2030.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry