Przeskocz do treści Przeskocz do menu

"Świąteczna świeca zapachowa"

Dotyczy projektu: "Wolontariat moją marką!".

W sobotnie przedpołudnie, 16 grudnia w ramach projektu „Wolontariat moją marką” odbyły się inspirujące warsztaty z robienia świątecznych świec zapachowych.

W dawnych czasach świece rozświetlały długie, zimowe noce, były nieodłącznym elementem wykorzystywanym przy obrzędach religijnych i często jedynym źródłem światła, które pozwalało dawnym uczonym studiować księgi i rozwijać naszą cywilizację.
Dziś, świece to doskonały klimat w domu, piękny zapach i przytulna atmosfera. Kojarzą się z przyjemnym spędzaniem czasu w gronie najbliższych. Zapach pomarańczy, cynamonu, świerka, który unosi się w powietrzu tworzy niezapomnianą aurę Bożonarodzeniową.

Takie właśnie świece mogli zrobić wszyscy, którzy uczestniczyli w sobotnich warsztatach.

W spotkaniu wzięło udział ok 20 osób w różnym wieku. Jak twierdzą sami uczestnicy, zajęcia te były bardzo ciekawe i kreatywne. Stworzone przez nich świece będą doskonałym prezentem pod choinkę dla bliskich.

Projekt został sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry