Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Przezorny zawsze ubezpieczony

Dotyczy projektu: Bezpieczeństwo - mój wybór!.

Uważność, rozsądek oraz pamiętanie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa może uchronić niejednego seniora przez wieloma niebezpiecznymi sytuacjami, w tym: utratą pieniędzy, własnych danych osobowych a także utratą kontroli nad swoimi danymi w sieci. Dodatkowo przezorny senior to także senior bezpieczny w domu. Na te ważne tematy grupa seniorów skupionych w ZNP w Biłgoraju odpowiedziała przygotowując i realizując inicjatywę nt. bezpieczeństwa seniorów. Pierwsze spotkanie odbyło się 13.10.2022, było to spotkaniem z policjantem oraz strażakiem na którym seniorzy mogli pozyskać wiele cennych informacji dotyczących konkretnych sytuacji oraz zagrożeń które są niebezpieczne dla seniorów a z którymi w swojej pracy stykają się służby takie jak policja, straż pożarna. Przypominanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w ruchu drogowym, w kontakcie z innymi jest ciągle potrzebne, bo wciąż seniorzy padają ofiarą oszustów, nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa w domu, w ruchu drogowym, zatem edukacja i jeszcze raz edukacja – cały czas niezbędna. Drugie spotkanie z udziałem młodzieży dobyło się 08.11.2022 a dotyczyło bezpiecznego seniora w sieci. Było to ważne spotkanie z perspektywy tak różnych pokoleń jak seniorzy oraz młodzież ale zasady bezpieczeństwa w sieci były ważne i praktyczne dla obu grup.

Po części edukacyjno-warsztatowej był czas na integrację międzypokoleniową i wspólne zapoznanie się. Nieczęsto młodzież ma kontakt z grupą seniorów, wzajemne uczestnictwo w tego typu inicjatywach i działaniach pozwala lepiej się poznać, zmieniać przekonania, stereotypy związane z wiekiem a tym samych przełamywać bariery międzypokoleniowe.

Opinie uczestników można podsumować zdaniem: było bardzo miło i sympatycznie, ale przede wszystkim zdobyliśmy wiele cennych informacji, zasypaliśmy policję, straż pożarną pytaniami

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry