Przeskocz do treści Przeskocz do menu

"Piknik Pełen Aktywności dla Lokalnej Społeczności"

Dotyczy projektu: Jesteśmy młodzi - o kulturę nam chodzi!.

Społeczność z Korytkowa Dużego zgromadziła się na niezwykłym wydarzeniu - pikniku lokalnym, który okazał się doskonałym przykładem inicjatywy młodych ludzi we współpracy z zaangażowanymi nauczycielami i kadrą ze Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym. Ten wyjątkowy piknik nie tylko dostarczył rozrywki i radości mieszkańcom, ale również wyraźnie podkreślił wagę tego typu akcji dla społeczności lokalnej.

To właśnie młodzież, pełna entuzjazmu i zapału, postanowiła zorganizować piknik, aby wzmocnić więzi społeczne i promować kulturę lokalną. Było to świadectwo ich zaangażowania w rozwój ich miejscowości i chęci tworzenia pozytywnej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców.

Przygotowanie pikniku wymagało zaplanowania i zaangażowania. Wydarzenie było doskonale dopasowane do potrzeb społeczności lokalnej. Dla każdego było coś ciekawego i miłego: od gier, zabaw, konkurów, po występy artystyczne, był to czas na integrację starszych i młodych ale też poznawania lokalnej kultury i tradycji. Organizatorzy zadbali o to, aby stworzyć wyjątkową atmosferę, w której każdy mógł poczuć się mile widziany i zaangażowany.

Niezwykle ważne jest to, że piknik nie tylko dostarczył rozrywki, ale przede wszystkim przyczynił się do umocnienia więzi społecznych. Spotkanie mieszkańców na wspólnej płaszczyźnie, podczas zabaw i rozmów, budowało więzi i wzmacniało poczucie wspólnoty. To właśnie dzięki takim akcjom społeczność lokalna może rozwijać się i kwitnąć. Taki przykład zaangażowania i aktywności młodzieży we współpracy ze Szkoła Podstawową w Korytkowie Dużym stanowi przykład rozwijania kultury społecznej. Poprzez organizowanie takich wydarzeń, młodzi ludzie pokazują, że są zaangażowani w los swojej społeczności i że chcą być aktywnymi uczestnikami jej rozwoju.

Jak stwierdziła opiekunka grupy młodzieży „ Jestem pełna podziwu dla tego zaangażowania i oddania młodych ludzi, którzy nie tylko zabawiali nas wspaniałymi atrakcjami, ale także przyczynili się do integracji lokalnej społeczności. Takich wydarzeń powinno być u nas więcej”

Dzięki temu piknikowi młodzi ludzie pokazali, że są silną siłą napędową i mają potencjał do zmiany. Wielkie brawa dla wszystkich młodych liderów i wolontariuszy, pracowników i nauczycieli wraz z Pan Dyrektorem z Korytkowa Dużego.

Inicjatywa odbyła się w ramach Projektu "Jesteśmy młodzi - o kulturę nam chodzi" współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2001-2030.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry