Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Niecodzienna wystawa fotografii

Dotyczy projektu: Bezpieczeństwo - mój wybór!.

W piątek 18 listopada, w galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej „Budujemy relacje a nie racje”. Wystawa będzie czynna dla zwiedzających od 18 listopada do 11 grudnia

Wystawa fotografii mieszkańców Biłgoraja i okolic jest realizowana w ramach kampanii „Budujemy relacje a nie racje” i przedstawiają seniorów i juniorów w różnych życiowych sytuacjach związanych z pracą, zabawą, świętowaniem.

Autorami zdjęć są mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Fotografie pochodzą z prywatnych albumów i bardzo często stanowią rodzinne pamiątki. Na wystawie prezentowane są też fotografie autorstwa Jerzego Serafina, pokazujące jak wyglądały relacje międzypokoleniowe na Biłgorajszczyźnie dawniej.

Ideą wystawy jest ukazanie, że te dwa pokolenia nie należą do odrębnych światów i że potrafią coś razem robić, być obok siebie i znaleźć ze sobą wspólny język. Chcemy pokazać, że problem różnicy pokoleń nie stoi na przeszkodzie podejmowania wspólnych inicjatyw i przedsięwzięć. Naszym celem jest zobrazowanie, że młodzi ludzie mogą stać się inspiracją i pomocą dla seniorów, a doświadczenie osób starszych jest cenna lekcją dla młodszych – podkreśla Monika Dominik, koordynatorka projektu.

Warto przyjść i na piętrze BCK na chwilę zatrzymać się i obejrzeć te zdjęcia. Uchwycone zostały na nich momenty i chwile sprzed lat. Nie są to w dużej mierze zdjęcia pozowane, z jakimi mamy do czynienia dziś ale są to fotografię, które uchwyciły moment czy to moment pracy, odpoczynku czy wspólnego świętowania. Przemawia z nich niezwykły autentyzm – zaznacza Stanisław Kowalczyk, dyrektor BCK.

Dopełnieniem wystawy są współczesne zdjęcia z międzypokoleniowych sesji zdjęciowych wykonanych przez firmę FotoPasja Sylwia i Jurek Odrzywolscy w klimatycznych wnętrzach firmy Deerhorn.

Dziękujemy Wam za współpracę a mieszkańcom za udostępnienie zdjęć.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry