Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Nakręceni na pomaganie w Dąbrowicy!

Dotyczy projektu: „Obywatelski challenge – włącz się!".

Dnia 20 października w Dąbrowicy ruszyła akcja „Nakręceni na pomaganie”. Jak pięknie można pomagać , a jednocześnie dbać o środowisko, pokazali uczestnicy inicjatywy „Obywatelski challenge – włącz się!” organizując akcję ekologiczną pod hasłem „Nakręceni na pomaganie”. Celem inicjatywy było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców i mieszkanek.

Mieszkańcy wioski oraz goście z innych miejscowości przyjeżdżali i przywozili zużyte baterie i plastikowe nakrętki. W akcję włączyło się Nadleśnictwo Biłgoraj przygotowując broszury edukacyjne oraz sadzonki.

- Każdy, kto włączył się do akcji i przyniósł zużyte baterie i nakrętki otrzymał sadzonkę. Jest to forma podziękowania i promocji proekologicznej postawy – podkreśla Dominik Szuba, zaangażowany w akcję.

Wraz z młodzieżą z Dąbrowicy zdiagnozował potrzebę, która była podstawą do podjęcia akcji. Z tego powstał pomysł na zbieranie zużytych baterii i plastikowych nakrętek zainicjowany przez młodych.

Inicjatywa młodzieży, która chce działać i której nie jest obojętny los naszej planety okazała się „strzałem w dziesiątkę”!

W akcji wzięło udział ponad 50 osób. Byli to nie tylko uczestnicy i uczestniczki projektu, ale również osoby starsze oraz dzieci wraz z rodzicami.

W efekcie udało się zebrać kilkanaście worków z bateriami i zużytymi nakrętkami. Po skończonej akcji uczestnicy i uczestniczki mieli przygotowany poczęstunek.

Projekt realizowany jest przez Fundację Bliżej Pasji wraz z gminą Biłgoraj oraz Biłgoraj Eko Challenge, a finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry