Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Medialny głos młodzieży!

Dotyczy projektu: „Obywatelski challenge – włącz się!".

Młodzież chce być usłyszana!

Dnia 10 marca w Dąbrowicy ruszyła akcja „Media dla ekologii – młodzież chce być usłyszana!. Młodzi uczestnicy inicjatywy dowiedzieli się jak zdiagnozować problem z dziedziny ekologii, poszukać najlepszych rozwiązań, a następnie nagłośnić temat w mediach społecznościowych.

Celem inicjatywy było zadbanie o środowisko naturalne w małej miejscowości.

Młodzież zdobywała umiejętności i wiedzę na temat sposobu wypowiadania się w mediach, prezentacji oraz prowadzenia wywiadów.

- Mogliśmy poszukać tematów ekologicznych spacerując po miejscowości. – opowiada jedne z uczestników akcji. I dodaje:

- Okazało się że tematy dosłownie „leża na ulicy”, a są to m.in.: zaśmiecanie miejsc publicznych, brak śmietników, pozostawianie zwierząt bez opieki.

Uczestnicy i uczestniczki mogli tworzyć filmiki związane ze znalezionym tematem ekologicznym i prezentować je na forum grupy.

- Tworzenie filmu to sposób aby nagłośnić temat ekologii i wyrazić głos osób młodych, tak aby był słyszany – podkreśla jedna z Uczestniczek zaangażowana w akcję.

Po skończonej akcji uczestnicy i uczestniczki mieli przygotowany poczęstunek.

Projekt realizowany jest przez Fundację Bliżej Pasji wraz z gminą Biłgoraj oraz Biłgoraj Eko Challenge, a finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry