Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Konferencja podsumowująca projekt "Obywatelski challenge - włącz się!"

Dotyczy projektu: „Obywatelski challenge – włącz się!".

We wtorek, 16 kwietnia w restauracji Sitarska odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Obywatelski challenge – włącz się!”.

Jest on odpowiedzią na potrzebę zaangażowania obywatelskiego i włączenia się młodych ludzi w kształtowanie ważnej sprawy, jaką jest przyroda gminy Biłgoraj.

Głównymi działaniami projektu były: warsztaty, wizyty studyjne, bilbordy, artykuły i reportaże w TV oraz spotkania i konsultacje.

Zrealizowano 13 inicjatyw obywatelskich. W inicjatywach wzięło udział ponad 300 osób.

Ulepszono i upiększono przestrzeń gminy Biłgoraj.

- Korzyści płynące z tego projektu są dwojakie. Po pierwsze, zaangażowanie uczestników projektu w lokalną społeczność jest dowodem na to, że młodzi ludzie mogą być aktywni i gotowi do działania na rzecz innych, co jest niezwykle cenne w dzisiejszych czasach, gdy często mówi się, że młodzież jest bierna. Po drugie, udział w projekcie przynosi korzyści także samym uczestnikom, którzy zyskują umiejętności pracy zespołowej oraz planowania działań, które będą procentować w przyszłości - wymieniała Agata Czwórnóg, prezes Fundacji Bliżej Pasji.

W wydarzeniu wzięli udział uczestnicy projektu, Partnerzy oraz zaproszeni goście.

Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie, współpracę oraz otwartość.

Podczas tego wydarzenia odbył się również briefing prasowy dla lokalnych mediów, na którym przekazano informacje o działaniach projektowych do Biłgorajskiej Telewizji Kablowej, portalu bilgoraj.com.pl i bilgorajska.pl.

Projekt realizowany jest przez Fundację Bliżej Pasji wraz z gminą Biłgoraj oraz Biłgoraj Eko Challenge, a finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry