Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Historia Ewy- wolontariuszki

Dotyczy projektu: "Wolontariat moją marką!".

Cześć, mam na imię Ewa.

Zawsze lubiłam angażować się w różne wydarzenia i akcje charytatywne. Lubię po prostu pomagać innym. Kiedy są jakieś festyny, zbiórki, akcje zorganizowane, tam jestem i ja.

Często obserwuję też na mediach społecznościowych różne lokalne organizacje. Podoba mi się, że organizują inicjatywy, które łączą wile osób w różnym wieku.

W ten właśnie sposób wypatrzyłam Fundację Bliżej Pasji, która działa na terenie gminy Biłgoraj, czyli na moim terenie ????

Wkroczenie w szeregi tej fundacji okazało się dla mnie strzałem w dziesiątkę!

Zostałam wolontariuszką Fundacji Bliżej Pasji i nie żałowałam tej decyzji nawet przez moment. Tutaj ciągle się coś dzieje. Są akcje charytatywne, ekologiczne oraz rozwojowe. Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie, poczuć się potrzebnym.

Jest jeszcze coś, co ujęło mnie dogłębnie. To atmosfera, wręcz rodzinna, którą tworzą wolontariusze tej organizacji. Uśmiech, miłe słowo, żart i chęć działania zaraża. Ja dałam się wciągnąć w ten stan i czuję się z tym świetnie.

Polecam i zachęcam do wstąpienia w szeregi wolontariuszy. Jest wiele organizacji, które chętnie przyjmą osoby chcące pomagać. Ja wybrałam Fundację Bliżej Pasji i jestem wdzięczna za możliwość bycia wolontariuszem i za każdą szansę, którą mam do pomagania innym. To naprawdę piękne doświadczenie, które daje mi dużo radości i satysfakcji.

Projekt został sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności - Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry