Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Historia Asi - wolontariuszki

Dotyczy projektu: "Wolontariat moją marką!".

Historia Asi - wolontariuszki

Mam na imię Asia. Na co dzień jestem aktywną osobą. Mam to szczęście, że moja praca zawodowa wiąże się z ciągłym kontaktem z ludźmi. Lubię ludzi i przebywać z nimi. Myślę, że należę do grupy osób, którzy potrafią słuchać. Staram się być pomocna dla innych.

To właśnie podczas zwykłej rozmowy z klientem dowiedziałam się o Minigrantach przyznawanych wolontariuszom na projekty społeczne. Dzięki takiemu wsparciu, możliwe jest zrealizowanie różnych inicjatyw, które pomagają, rozwijają i aktywizują naszą społeczność. Na samą myśl o tym w mojej głowie pojawiło się mnóstwo pomysłów, co mogłabym zrealizować dzięki takiej dotacji.

Jeszcze tego samego dnia udałam się do Fundacji Bliżej Pasji, aby formalnie stać się wolontariuszem tej organizacji i móc wziąć udział w konkursie na Minigranty.

Ku mojej wielkiej radości, projekt, który napisałam został zaakceptowany. Z zapałem mogłam przystąpić do realizacji mojej inicjatywy. Podczas organizacji, zakupów i ustalania szczegółów pojawiły się chwile zwątpienia i przerażenia, czy na pewno poradzę sobie z tym przedsięwzięciem. Na szczęście ten strach trwał tylko chwilę, bo wiedziałam, że mam obok siebie osoby, które w każdej chwili przybędą mi z pomocą w organizacji oraz samym wydarzeniu.

Pomysł, który chciałam wprowadzić w życie był ściśle związany z dziećmi. Marzyłam o tym, aby dać możliwość rozwoju, pobudzić wyobraźnię, kreatywność i wzmocnić ich samoocenę. Zorganizowałam warsztaty malarskie dla 20-osobowej grupy dzieci, które poprowadziła znana malarka.

Mimo, iż warsztaty trwały prawie 2 godziny, miałam wrażenie, że to zaledwie chwila. Takie same były odczucia dzieci, które za pomocą pędzla i farb „tworzyły” swoje arcydzieła. Ten błysk w ich oczach mam w swej pamięci do dzisiaj.

To wydarzenie było dla mnie niesamowita przygodą. Cieszę się, że miałam szansę zorganizować coś, co dało taka radość wszystkich uczestników. Jestem pewna, że nie była to moja ostatnia inicjatywa. Jestem WOLONTARIUSZEM i chcę służyć innym ????

Projekt został sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności - Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry