Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Historia Ani - wolontariuszki

Dotyczy projektu: "Wolontariat moją marką!".

Historia Ani - wolontariuszki

Cześć! Jestem Ania, mam 35 lat i właśnie zostałam wolontariuszką w Fundacji Bliżej Pasji.

Czym jest WOLONTARIAT dla mnie?

...to dobrowolność i umiejętność czerpania korzyści z pomagania. Czyli, że chcę, a nie muszę, że daję nie oczekując, że wezmę.. ale biorę, bo angażowanie siebie daje mi mnóstwo satysfakcji. I o to w tym wszystkim chodzi. W wolontariacie zarabia się dużo, ale walutą nie jest tu pieniądz. "Zarobki" szybko procentują, więc i korzyści są spore. Wolontariat daje mi poczucie spełnienia i dużo pozytywnej energii.

W okresie przedświątecznym miałam możliwość przeprowadzenia warsztatów robienia świec zapachowych w ramach projektu "Wolontariat moją marką" w Fundacji Bliżej Pasji. Napisałam wiosek, który umożliwił mi pozyskanie środków na zakup półfabrykatów do wyrobu świec. Pomysł został zaakceptowany i wtedy wszystko się zaczęło. Najpierw przygotowanie merytoryczne i etap zakupowy, kilka zdjęć, parę pokazowych świec, a później już tylko oczekiwanie na same warsztaty. W ramach inicjatywy uczestnicy zrobili świece, które mogły posłużyć jako prezent pod choinkę dla bliskich.

Nie ukrywam, że przed rozpoczęciem spotkania pojawił się też stres, bo zawsze odczuwam zdenerwowanie przed ważnymi momentami.

I tak, ten był dla mnie ważny, bo czestników warsztatu zaprosiłam do swojego twórczego świata, pokazałam jaka jest moja definicja kreatywności i podzieliłam się pasją, jaką jest przyjemność wynikająca z rękodzieła.

Oczywiście stres szybko ustąpił miejsca przyjemnej ciepłej atmosferze, a czas samych warsztatów wspominam jako świetną zabawę.

Najważniejsze jest to, że prezent, którego wynikiem jest praca własnych rąk, a elementem twórczym czas i serce włożone w sam proces jego powstania cieszy podwójnie: obdarowanego i obdarowującego.

Dziękuję Fundacji Bliżej Pasji za możliwość przeprowadzenia warsztatów, a wszystkim uczestnikiem za obecność i wspólną zabawę. Cieszę się, że moge należeć do grupy, która tak pięknie manifestuje ideę wolontariatu, i to w znacznie szerszym jego znaczeniu.

I ty możesz zostać wolontariuszem! Polecam

Projekt został sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności - Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry