Przeskocz do treści Przeskocz do menu

"EkoPiknik w Woli Dereźniańskiej"

Dotyczy projektu: „Obywatelski challenge – włącz się!".

W sobotnie popołudnie 24 czerwca na placu przy miejscowej szkole w Woli Dereźniańskiej odbyła się inicjatywa, zorganizowana przez Fundację Bliżej Pasji wraz z członkami inicjatywy Biłgoraj EKO Challenge i społecznością Woli Dereźniańskiej w ramach projektu "Obywatelski challenge - włącz się!".

W ciągu kilkugodzinnego pikniku na uczestników czekało wiele atrakcji. W programie znalazły się m.in. występy artystyczne dzieci i młodzieży, animacje, dmuchańce, konkursy z nagrodami, pokazy ratowniczo - gaśnicze przeprowadzone przez jednostkę OSP w Woli Dereźniańskiej, degustacja dań regionalnych przygotowana przez członkinie KGW w Woli Dereźniańskiej i Dereźni Zagrody. Było też wspólne sianie łąki kwietnej, czy montowanie domków dla pszczół murarek.

- Spotykamy się dziś w celu edukacji i troski o środowisko naturalne. Dzielimy się doświadczeniami naszego projektu "Obywatelki Challenge - włącz się!", który realizujemy w powiecie biłgorajskim jako Fundacja "Bliżej Pasji". Chcemy by mieszkańcy gminy Biłgoraj dbali o środowisko i dobre nawyki wprowadzali w życie - mówi Anna Maciąg-Pazik, wiceprezes Fundacji Bliżej Pasji.

Wydarzenie - pełne atrakcji dla uczestników w każdym wieku - było także podsumowaniem akcji Eko Challenge.

- Kończymy dziś naszą akcję wiosenną sprzątania gminy Biłgoraj. Wręczamy nagrody wolontariuszom i uczestnikom naszej akcji. Planujemy także zamontowanie domków dla pszczół murarek na terenie szkoły. Na terenie Woli Dereźniańskiej powstanie także łąka kwietna - podkreśla Piotr Swacha z inicjatywy Biłgoraj Eko Challenge.

Wydarzenie to wzbudziło wiele pozytywnych emocji, wzmocniło więzi lokalnej społeczności, a poprzez elementy ekologiczne w dużym stopniu wpłynęło na świadomość mieszkańców oraz poczucie, jak ważne jest dbanie o środowisko poczynając od „własnego podwórka”.

Projekt realizowany jest przez Fundację Bliżej Pasji wraz z gminą Biłgiraj oraz Biłgoraj Eko Challenge, a finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry