Przeskocz do treści Przeskocz do menu

EkoPiknik w Ciosmach

Dotyczy projektu: „Obywatelski challenge – włącz się!".

W dniu 3 maja przy Świetlico-Remizie w Ciosmach odbył się niezwykły EkoPiknik, który został zorganizowany przez zaangażowaną młodzież- uczestników projektuObywatelski challenge – włącz się!” realizowanego przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z grupą BIŁGORAJEKOCHALLENGE oraz Gminą Biłgoraj. EkoPiknik odbył się dzięki ze współpracy ze Strażą Pożarną w Ciosmach i lokalnym stowarzyszeniem „Dąb”. To wydarzenie nie tylko promowało ekologię, ale również wyraźnie pokazało siłę aktywności obywatelskiej w naszej społeczności.

Młodzież była głównym motorem tego wydarzenia, niezwykle angażując się w to wydarzenie w odpowiedzi na problem jaki został przez tę grupę zdiagnozowany czyli wciąż niska wiedza i świadomość na temat zachowań proekologicznych. Współpraca ze Strażą Pożarną w Ciosmach była kluczowa dla udanej realizacji EkoPikniku. Strażacy nie tylko pomogli w organizacji i zapewnili bezpieczeństwo podczas wydarzenia, ale także wzięli aktywny udział, także Stowarzyszenie „Dąb” odegrało również istotną rolę, wspierając młodzież i przyczyniając się do sukcesu EkoPikniku. W ramach EkoPikniku odbyły się różnorodne konkursy z wiedzy ekologicznej, które przyciągnęły zarówno młodszych, jak i starszych uczestników. To był doskonały sposób na edukację i podniesienie świadomości ekologicznej. Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni, co jeszcze bardziej zmotywowało uczestników do zgłębiania wiedzy na temat zrównoważonego stylu życia. Impreza była bogata w różnorodne atrakcje dla uczestników. Dzieci i dorośli mieli okazję wziąć udział w różnych grach i zabawach, konkursach które promowały proekologiczne wartości. Konkursy z wiedzy ekologicznej przyciągnęły uczestników, którzy mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę na temat zrównoważonego stylu życia, recyklingu, odnawialnych źródeł energii i wielu innych zagadnień.

To wydarzenie udowodniło, że młodzież ma ogromny potencjał i determinację do podejmowania inicjatyw na rzecz ochrony środowiska. Ich zaangażowanie w organizację EkoPikniku wraz z wsparciem Straży Pożarnej i lokalnego stowarzyszenia było prawdziwym wzorem aktywności obywatelskiej. Ta inicjatywa pokazała, że lokalne społeczności mogą działać razem, łącząc siły w celu promowania zrównoważonego stylu życia i ochrony przyrody.

Inicjatywa odbyła się w ramach projektu „Obywatelski challenge – włącz się!” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG
i Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry