Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Dwuetapowa inicjatywa w Ciosmach

Dotyczy projektu: „Obywatelski challenge – włącz się!".

27 i 30 lipca w Ciosmach odbyła się dwuetapowa inicjatywa z projektu „Obywatelski challenge – włącz się!”.

Celem inicjatywy było zwiększenie sprawczości mieszkanek i mieszkańców w zakresie wpływu na własną przestrzeń.

W pierwszym z etapów mieszkańcy Ciosmów zadbali o teren poświęcony pamięci żołnierzy wrześniowych i partyzantów poległych w latach 1939-1944. Zebrana grupa wysprzątała teren obok pomnika oraz zadbała o zieleń wokół niego. Zwieńczeniem tego wydarzenia było posadzenie dębu, który ma być symbolem przeszłości, ale również ma oznaczać przestrzeń dla młodych mieszkańców Ciosmów oraz przyszłych pokoleń.

Drugim etapem inicjatywy była zabawa ekologiczna podczas festynu w Ciosmach "Lato na żurawinowym szlaku". Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników imprezy. Ekologia , ochrona środowiska i wszystko to, co zwiazane jest z naszym otoczeniem jest niezwykle ważne dla wszystkich mieszkańców naszej planety. W końcu Ziemia, to nasz dom.

Inicjatywa ta pokazała, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i dzięki temu wiele osiagnąć.

Projekt realizowany jest przez Fundację Bliżej Pasji wraz z gminą Biłgiraj oraz Biłgoraj Eko Challenge, a finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry