Przeskocz do treści Przeskocz do menu

"Boso po piasku"

Dotyczy projektu: "Wolontariat moją marką!".

„Boso po piasku”

Późnym popołudniem, 18 czerwca wolontariusze Fundacji Bliżej Pasji w ramach projektu „Wolontariat moją marką!” wysprzątali plażę przy Zalewie Bojary w Biłgoraju.

„Boso po piasku” – tak brzmiał tytuł inicjatywy, w którą włączyło się wiele osób, zarówno dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Pomysł ten zrodził się u jednej z wolontariuszek – mieszkanki Biłgoraju, która wraz ze swoją rodziną odwiedza to miejsce bardzo często. Podczas sprzątania panowała miła, przyjazna atmosfera, co zachęcało przechodniów do włączenia się do akcji. Finalnie zebrano kilka worków śmieci.

Warto podkreślić, że Zalew Bojary w Biłgoraju jest „Perłą” naszego miasta, przez wielu niedocenioną. To urokliwe miejsce jest ważnym elementem lokalnej społeczności i ekosystemu. Ten piękny zbiornik wodny położony w sąsiedztwie lasu sosnowego jest idealnym miejscem do wypoczynku, a piękne zachody słońca skłaniają do refleksji. To wszystko sprawia, że jest to miejsce wyjątkowe, które warto odwiedzić.

Niezależnie od pory roku, Zalew Bojary przyciąga swoim spokojem, pięknem i możliwościami aktywnego spędzania czasu.

Zalew Biłgoraj jest dużym atutem naszego miasta zadbajmy o niego nie zostawiając śmieci i rozbitych butelek na plaży i na parkingu, żeby każdy korzystający wracał z tego miejsca wypoczęty.

Po skończonej pracy na wolontariuszy czekał poczęstunek.

Projekt "Wolontariat moją marką" jest dofinansowany ze środków Korpusu Solidarności - Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry