Przeskocz do treści Przeskocz do menu

"Bezpieczny Senior - Razem Możemy Więcej"

Dotyczy projektu: Budujemy relacje, a nie racje!.

20 października 2023 roku to ważna data dla seniorów z Aleksandrowa. Tego dnia odbyła się inicjatywa pod hasłem "Bezpieczny Senior - Razem Możemy Więcej," zorganizowana przez grupę seniorek liderów. To wydarzenie, oprócz podkreślenia znaczenia bezpieczeństwa seniorów, miało również na celu promowanie integracji społeczności międzypokoleniowej. Była to wyjątkowa okazja do nauki, dzielenia się doświadczeniami oraz bycia razem.

Spotkanie rozpoczęło się od części praktycznej, podczas której to komendant Straży Pożarnej, podzielił się z uczestnikami wiedzą na temat bezpieczeństwa. To była niezwykle istotna część wydarzenia, ponieważ dotyczyła kwestii, które mają znaczenie nie tylko dla seniorów, ale dla całej społeczności. Uczestnicy dowiedzieli się, jakie są podstawowe zasady postępowania w przypadku pożaru, jak można zminimalizować ryzyko pożaru w domu oraz jakie narzędzia i wyposażenie są niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy w razie potrzeby.

Pani Teresa, jedna z liderek, podzieliła się swoją motywacją do organizacji inicjatywy. Jej zdaniem, pomysł ten narodził się z troski o bezpieczeństwo i jakość życia osób starszych, ale równocześnie kładzie nacisk na integrację międzypokoleniową. Podkreśliła, że mimo różnic wieku, wszyscy mieszkańcy mogą od siebie wiele nauczyć, wspierać się nawzajem i rozwijać społeczność.

Po części edukacyjnej przyszedł czas na część integracyjną. Mieszkańcy mieli okazję do wymiany doświadczeń, rozmów i kontaktów towarzyskich. Przy kawie i pysznych ciastkach, przygotowanych przez panie liderki, można było lepiej poznać się nawzajem i podzielić się historiami ze swojego życia. Jedna z uczestniczek wydarzenia, podzieliła się swoimi refleksjami: "To nie tylko spotkanie dla seniorów, to spotkanie dla nas wszystkich, ponieważ bezpieczeństwo dotyczy każdego z nas. A integracja międzypokoleniowa pomaga nam lepiej zrozumieć siebie nawzajem i stworzyć silniejszą wspólnotę."

Inicjatywa "Bezpieczny Senior - Razem Możemy Więcej" udowodniła, że edukacja i integracja to klucz do zbudowania społeczności gotowej na różne wyzwania. Warto wspierać takie inicjatywy takie jak "Bezpieczny Senior," które kładą nacisk na integrację i edukację, dzięki czemu społeczność staje się jeszcze bardziej zjednoczona i przygotowana na wszelkie wyzwania. To dowód na to, że razem możemy osiągnąć znacznie więcej.

Inicjatywa odbyła się w ramach projektu „Budujemy relacje a nie racje”, dofinansowanego ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry